• Oost-, West- en Middelbeers – NWC staat na een sterke voorbereiding weer even met beide benen op de grond. De equipe van trainer Roel Nabuurs werd vanmiddag afgetroefd door een met meer overtuiging spelend Beerse Boys (2-1), mede dankzij een rampzalige openingsfase.

    Binnen twee minuten keek NWC al tegen een achterstand aan. Bij de eerste paal torende Jannes Mulders boven iedereen uit en kopte de bal tegen de touwen: 1-0. Beerse Boys, waarvan algemeen bekend is dat het een fysiek sterke ploeg is, bleek vanaf het begin dan ook een taaie opponent waar NWC alle moeite mee had. Er lag wel degelijk ruimte achter de Beerse Boys-defensie, maar de Astense bezoekers misten een plan om gevaarlijk voor het doel van keeper Rob Wilborts op te duiken. Bovendien leek NWC telkens overal een stapje te laat te komen en speelden de soms gefrustreerd ogende oranjehemden voor rust voornamelijk tegen zichzelf. Echt grote mogelijkheden kregen beide teams eigenlijk niet meer in de eerste helft, al was een poging van buitenspeler Tijs van Tilburg nog wel enigszins dreigend.

    De eerste kans na de onderbreking was voor de gastheren. De no-nonsense rechtsback Stijn van Heerbeek stoomde mee op en produceerde een drukkend schot, maar de uithaal vloog voorlangs. Langzaam kreeg NWC iets meer de overhand en met het inbrengen van Jeroen van Deursen kregen de gasten wat meer diepte in het spel. Een voorzet van de invaller belandde bij Youri van Brussel, maar zijn poging werd uit het doel geranseld door de prima sluitpost Wilborts. Even later stond Chesron Geuns vogelvrij in het strafschopgebied en hij kopte een prima voorzet van Ruud Leenen in de verre hoek: 1-1. NWC had een iets betere fase en werd opnieuw gevaarlijk via Van Brussel, maar puur op inzet knokte Beerse Boys zich terug in het duel zonder vloeiend veldspel op de mat te leggen. In kansrijke positie maaide Beerse Boys-speler Thijs van Oirschot over het doel, maar even later had de aanvaller meer geluk. Een vrije trap van Mulders werd schitterend uit de hoek gedoken door NWC-doelman Gijs Brüsewitz, maar in de rebound had Van Oirschot geen enkele moeite met de afwerking: 2-1. Twee minuten daarna voorkwam Brüsewitz een definitieve beslissing toen Van Oirschot de derde op zijn schoen had. Wegens buitenspel keurde arbiter Nelemans een doelpunt van Pepijn van Spreuwel af, nadat hij uit een moeilijke hoek trefzeker leek te gaan worden. In de slotfase moest NWC opportunistisch spelen, maar beet men zich stuk op de stugge thuisploeg. NWC miste de scherpte, overtuiging en misschien ook wel een stukje over-mijn-lijk-mentaliteit om met een resultaat sportpark De Klep te verlaten, terwijl Beerse Boys terecht met de zwaarbevochten zege aan de haal ging op deze eerste speeldag. De Astenaren beginnen dus slecht, maar zullen zaterdag in de derby tegen Someren ongetwijfeld beter voor de dag willen komen dan vanmiddag het geval was. Het treffen van vandaag toont in ieder geval aan dat de tweede klasse weer even een niveautje hoger is dan de derde klasse, waar NWC wekelijks eenvoudig aan de drie punten kwam. De Kanaalderby, zaterdagavond op ’t Root, begint om 19.00 uur.

    Opstelling NWC
    Gijs Brüsewitz, Ruud Leenen, Leon van den Bosch (79’ Menno Janssen), Martijn Henst, Sander van den Eijnde, Timo Janssen, Douwe Hurkmans, Mark Bosch, Tijs van Tilburg (46’ Jeroen van Deursen), Chesron Geuns en Youri van Brussel.

    Scoreverloop
    02’   1-0   Jannes Mulders
    53’   1-1   Chesron Geuns
    72’   2-1   Thijs van Oirschot

  • Uitslagen

    Geen informatie

  • Stand

    PositieTeamGSGWGLVLVTPT
    1EFC17125031941
    2Marvilde171043371934
    3Mierlo Hout17944512531
    4Sparta'2517935372930
    5RKVVO16817282525
    6De Valk17746252725
    7NWC17737242224
    8SV Someren16646242722
    9Oirschot Vooruit17719383622
    10SV Valkenswaard17719283022
    11Braakhuizen17629203520
    12Hilvaria16619264219
    13Beerse Boys183312254512
    14Rood Wit V17221315388
  • Programma

    Geen informatie

rfwbs-slide