• NWC speelt twee laatste thuisduels binnen vier dagen

    11 mei 2022
  • In volle vaart koerst de tweede klasse H af op de ontknoping van het seizoen. De tweede seizoenshelft vliegt voorbij en NWC speelt deze week alweer haar laatste thuiswedstrijden. Donderdagavond komt De Valk op bezoek, zondag is Hilvaria te gast op sportpark ’t Root.

    De kampioen is al bekend, dat is Marvilde, maar de play-offplaatsen worden nog verdeeld en ook onderin blijft het spannend. Door de sterke opmars van NWC is het nog goed mogelijk dat de Astenaren nog om promotie naar de eerste klasse mogen strijden, samen met nog twee andere clubs uit 2H. Het elftal van coach Mario Verlijsdonk staat derde in de tweede periode, achter nummer één Marvilde dat dus al verzekerd is van promotie naar de eerste klasse en runner-up Mierlo-Hout, in de reguliere stand eveneens tweede op dit moment. Wordt NWC tweede (of eerste uiteraard) in de periode, dan volgen play-offs in de maand juni, maar ook andere scenario's zijn nog mogelijk. Het zou in elk geval een fraaie beloning zijn voor de prima prestaties van na de winterstop, maar of het zover komt is natuurlijk nog allerminst zeker. De ontknoping gaat nu pas echt beginnen en zoals gezegd is het behalen van play-offs via verschillende paden mogelijk.

    In ieder geval hoeft NWC over vorm niet te klagen. Na de 0-8 zege op Braakhuizen volgde afgelopen zondag een terechte 1-3 overwinning op hekkensluiter Beerse Boys, dat zich na rust nog kranig weerde en het zelfs even spannend maakte. Een iets te gemakzuchtig NWC speelde niet overtuigend, maar mocht toch weer de drie punten bijschrijven. Youri van Brussel, Arne van Geffen en Martijn Ghielen waren verantwoordelijk voor de Astense doelpuntenproductie. NWC is nu zesde en hijgt de subtop steeds nadrukkelijker in de nek. Na deze week volgen nog twee uitduels, en wel tegen Sparta’25 (22 mei) en Valkenswaard (6 juni).

    NWC – De Valk
    De opponent van donderdag, De Valk, kent een wat wisselvallig seizoen en moet het doen met een voorlopige achtste plaats. De formatie uit Valkenswaard zou in theorie ook nog voor de tweede periodetitel kunnen gaan, maar dan moet De Valk nog een flinke eindspurt realiseren in het restant van dit seizoen. Het zijn voor interim-trainer Huub Vermeulen de laatste wedstrijden aan het roer bij De Valk, want na dit seizoen wordt hij opgevolgd door Ronny Everaerts. De Valkenswaardse ploeg maakt het de laatste weken diverse hoog geklasseerde tegenstanders lastig, want op 1 mei moesten de geelzwarten pas laat buigen voor kampioen Marvilde en zondag hield De Valk Sparta’25 thuis op 1-1. Daarnaast won De Valk in april nog met 0-1 bij Mierlo-Hout. NWC weet dus tot wat De Valk in staat is, al wonnen de oranjehemden eerder dit seizoen op een belangrijk moment in de competitie met 2-3 op Het Valkennest. Eigenlijk ging de Astense motor zo ongeveer sinds die ontmoeting op volle toeren draaien. Het treffen tussen NWC en De Valk betekent ook een confrontatie tussen de nummers één en twee in het topscorersklassement. Joran Vermeulen, zoon van trainer Huub, maakte er al zeventien en wordt op de voet gevolgd door NWC-aanvaller Youri van Brussel met vijftien goals. Komende donderdag om 20.00 uur zal worden afgetrapt op ’t Root. 

    NWC – Hilvaria
    Tegen Hilvaria speelt NWC vervolgens het laatste thuisduel. Net als De Valk is ook de equipe uit Hilvarenbeek bezig aan een wisselvallige voetbaljaargang. Hilvaria heeft 21 punten en staat negende, maar hoeft niet meer te vrezen voor degradatiegevaar. Zoals het er nu naar uitziet gaan Braakhuizen, RKVVO en Beerse Boys uitmaken wie degradeert en wie de play-offs in gaat, met daarboven nog Valkenswaard dat een relatief veilige marge heeft. Hilvaria speelt in principe dus nergens meer voor en zal het seizoen zo positief mogelijk willen afsluiten. De manschappen van trainer Koen van der Heijden, bezig aan zijn tweede seizoen, spelen donderdag eerst nog thuis tegen Beerse Boys en komen zondag op bezoek in Asten, waar het balletje om 14.30 uur voor het eerst zal gaan rollen. Op de allereerste speeldag troffen NWC en Hilvaria elkaar in Midden-Brabant, waar de oranjehemden verdiend zegevierden: 2-4. Treffers van Jeroen van Deursen (tweemaal), Youri van Brussel en Tijs van Tilburg waren voldoende om de groenwitten opzij te zetten.

  • Programma

    WedstrijddatumAanvangstijdThuisteamUitteam
    22 mei.14:30Beerse Boys 1Marvilde 1
    22 mei.14:30SV Valkenswaard 1Mierlo Hout 1
    22 mei.14:30Braakhuizen 1SV Someren 1
    22 mei.14:30Hilvaria 1De Valk 1
    22 mei.14:30Oirschot Vooruit 1RKVVO 1
    22 mei.14:30Sparta'25 1NWC 1
  • Stand

    PositieTeamGSGWGLVLVTPIMPT
    1Marvilde 12116325120051
    2Mierlo Hout 12112544629041
    3SV Someren 12111555125038
    4Oirschot Vooruit 12111464536037
    5Sparta'25 12110563834035
    6NWC 1229854735035
    7Rood Wit V 1229583840032
    8De Valk 1228684435030
    9Hilvaria 12173113143024
    10SV Valkenswaard 12174104847322
    11Braakhuizen 12144132447016
    12RKVVO 12141163171013
    13Beerse Boys 1212316215309
  • Stand periode 2

rfwbs-slide