• NWC op jacht naar derbywinst tegen Someren

    25 sep 2019
  • Zaterdagavond kruisen de buren NWC en SV Someren weer eens de degens. Het strijdtoneel is sportpark ’t Root, waar de Astenaren op jacht gaan naar de eerste punten in dit prille seizoen.

    NWC draaide een uitstekende voorbereiding waarin alle wedstrijden werden gewonnen, maar afgelopen zondag moest de ploeg van coach Roel Nabuurs zijn meerdere erkennen in een scherper Beerse Boys. In Midden-Brabant leed het in de tweede klasse teruggekeerde NWC een 2-1 nederlaag. De oranjehemden konden de frisheid van de voorbereiding niet meenemen naar de competitiestart en mede daarom keerde NWC puntloos huiswaarts. In ieder geval is het besef weer aanwezig dat men op dit niveau weer wat tandjes moet bijschakelen, want in de tweede klasse liggen de punten niet zomaar voor het oprapen. Het taaie Beerse Boys kwam al vroeg op voorsprong en nadat Chesron Geuns de stand namens NWC weer gelijk trok, hadden de gastheren de beste eindspurt in huis wat resulteerde in een krappe overwinning. NWC heeft dus wat recht te zetten, en mag dat doen in de Kanaalderby die na één seizoen afwezigheid weer op de kalender staat.

    Someren, dat zich eveneens plaatste voor de volgende bekerronde, beleefde een betere competitiestart. De blauw-witten hielden in het Somerense kermisweekend de drie punten op sportpark De Potacker dankzij een nipte 1-0 zege op Braakhuizen. Een vroege treffer van Mike Kusters bleek voldoende voor een driepunter, al moest Someren-goalie Maarten Werts nog wel een strafschop pareren om de Geldroppenaren niet terug in de wedstrijd te laten komen. Dat deed de ervaren sluitpost op fabuleuze wijze. Na rust creëerden de Somerenaren genoeg mogelijkheden om het duel te beslissen, maar dat liet men na. Someren, dat voor het tweede opeenvolgende seizoen getraind wordt door Dominik Vergoossen, wil de matige tweede helft van vorig seizoen doen vergeten. Toen eindigde de Somerense formatie als achtste, de laagste eindklassering in jaren. Het zijn allemaal statistieken die weinig zeggen, want de Kanaalderby is altijd een wedstrijd op zich waarin meerdere factoren een rol zullen spelen.

    In seizoen 2017-2018 troffen beide rivalen elkaar voor het laatst. In Someren werd het 1-0 voor de thuisploeg, in Asten deelden de buren de punten: 1-1. Dat de derby dit seizoen weer op de planning staat is voor de spelers, supporters, clubleden en uiteraard ook voor de penningmeesters een feest, en dat zal zaterdagavond zeker niet anders zijn. De wedstrijd gaat van start om 19.00 uur en de heer Van Westing uit Rosmalen is aangesteld als arbiter, met aansluitend de feestavond in de kantine op ’t Root. Team van de week is NWC JO8-1.

    Lees hier meer over deze derbyavond!

  • Programma

    Geen informatie

  • Stand

    PositieTeamGSGWGLVLVTPT
    1EFC 117125031941
    2Marvilde 1171043371934
    3Mierlo Hout 117944512531
    4Sparta'25 117935372930
    5RKVVO 116817282525
    6De Valk 117746252725
    7NWC 117737242224
    8SV Someren 116646242722
    9Oirschot Vooruit 117719383622
    10SV Valkenswaard 117719283022
    11Braakhuizen 117629203520
    12Hilvaria 116619264219
    13Beerse Boys 1183312254512
    14Rood Wit V 117221315388
rfwbs-slide