• NWC onderuit tegen angstgegner Sparta’25

    22 mei 2022
  • Beek en Donk – Sparta’25 blijft een voor NWC lastige horde. Ook in 2022 lukte het de Astenaren niet om op sportpark ’t Heereind te winnen, want na een matige wedstrijd bleef NWC met lege handen achter: 2-1.

    Door de verliespartij zijn de kansen op het behalen van play-offs verkeken. NWC, dat vandaag onder leiding stond van Thomas Zegers – hoofdcoach Mario Verlijsdonk ontbrak vanwege privéomstandigheden – had de nederlaag grotendeels aan zichzelf te wijten. Al vroeg in de wedstrijd waren de gasten namelijk niet bij de les. Binnen drie minuten moest doelman Gijs Brüsewitz al vissen, toen middenvelder Stan van de Ven na een scrimmage het laatste zetje gaf en de 1-0 tegen de touwen schoot. Ook de volgende kans was er een voor concurrent Sparta, maar Denzel Hajema mikte voorlangs. NWC had veel moeite om het spel te maken en leek niet goed om te kunnen gaan met het hobbelige grasveld in Beek en Donk, maar ook in de duels kwamen de oranjehemden telkens overal een stapje te laat. Het gebrek aan scherpte en alertheid hielp Sparta in het zadel en dat leverde na ruim een half uur spelen zelfs de 2-0 op. Spits Daan van Heijnsbergen kreeg de bal fortuinlijk mee en kon ongehinderd afstormen op het Astense doel. Met succes, want zijn poging vloog vervolgens binnen: 2-0. Twee minuten later lag het achterin helemaal open en brak Sparta met meerdere spelers uit, maar Brüsewitz kreeg nog net zijn hand tegen een inzet van Hajema. Op slag van rust kroop NWC-clubtopscorer Youri van Brussel wat meer uit zijn schulp en tweemaal vuurde hij een knal af op de jonge sluitpost Bram Werdens. Beide keren trad de talentvolle keeper reddend op. Het was het ideale moment geweest voor de aansluitingstreffer, maar die verdiende NWC eigenlijk niet.

    Meteen na rust kopte Van Brussel via het lichaam van Werdens binnen, ware het niet dat de Beek en Donkse grensrechter voor buitenspel vlagde. Arbiter Engelen keurde het doelpunt daarom af. Aan de overzijde kwam NWC daarna twee keer goed weg, toen een steenharde vrije trap van Bram Lok uiteen spatte op de lat en Joost Ankersmit naast kopte. De Sparta-back werd matchwinner eerder dit seizoen in Asten (1-2) maar had het vizier nu niet op scherp staan. NWC besloot om met meer opportunisme op jacht te gaan naar de 2-1 en voerde de druk op met lange ballen en voorzetten. In minuut 68 legde Ruud Leenen de bal panklaar op het hoofd van Van Brussel, die in de verre hoek binnenkopte: 2-1. Al het Astense gevaar kwam van Van Brussel en dat gold dus ook voor de volgende mogelijkheid. De aanvaller kapte zich knap vrij, haalde uit met links maar via Werdens én de paal vloog de bal naast het doel. Sparta beperkte zich tot tegenhouden en kwam eigenlijk nauwelijks meer voor het NWC-doel, maar de bezoekers konden ook met het opportunistische spel maar weinig creëren. De bal moest een keer goed vallen, maar dat gebeurde niet en dus trok NWC opnieuw aan het kortste eind in Beek en Donk: 2-1. Nog één keer moeten de oranjehemden aan de bak, en wel op maandag 6 juni uit tegen SV Valkenswaard. Het seizoen in stijl afsluiten is nu het overgebleven doel voor de nummer zes in de standenlijst.

     

    Sparta’25

    2

    NWC

    1

     

    Opstelling NWC
    Gijs Brüsewitz, Menno Janssen (63' Sander van den Eijnde), Leon van den Bosch (81' Gijs Manders), Martijn Henst, Ruud Leenen, Daan van Gansewinkel, Mark Bosch, Douwe Hurkmans, Robin Rijnders (46' Martijn Ghielen), Arne van Geffen en Youri van Brussel.

    Scoreverloop
    03'   1-0   Stan van de Ven
    31'   2-0   Daan van Heijnsbergen
    68'   2-1   Youri van Brussel

    Uitslagen – tweede klasse H:

    Beerse Boys

    -

    Marvilde

    0-4

    SV Valkenswaard

    -

    Mierlo-Hout

    2-5

    Braakhuizen

    -

    SV Someren

    0-5

    Hilvaria

    -

    De Valk

    5-3

    Oirschot Vooruit

    -

    RKVVO

    2-1

    Sparta’25

    -

    NWC

    2-1

  • Stand

    PositieTeamGSGWGLVLVTPIMPT
    1Marvilde 12418425822058
    2Mierlo Hout 12415545532050
    3SV Someren 12414556326047
    4Oirschot Vooruit 12413475040043
    5Sparta'25 12412574338041
    6NWC 12410865238038
    7De Valk 1249694941033
    8Rood Wit V 12495104045032
    9Hilvaria 12483133752027
    10SV Valkenswaard 12475125257026
    11Braakhuizen 12454152855019
    12RKVVO 12441193481013
    13Beerse Boys 12433182761012
  • Stand periode 2

    PositieTeamGSGWGLVLVTPIMPT
    1Marvilde 1129123116028
    2Mierlo Hout 1129123015028
    3Sparta'25 1127232313023
    4NWC 1126422914022
    5SV Someren 1126333519021
    6De Valk 1125432721019
    7Oirschot Vooruit 1125251918017
    8Rood Wit V 1125252427017
    9Hilvaria 1125071825015
    10SV Valkenswaard 1124263233014
    11Braakhuizen 1123271328011
    12Beerse Boys 1122010163406
    13RKVVO 1120111124601
  • Programma

    Geen informatie

rfwbs-slide