• NWC deelt de punten met De Valk

    13 mei 2022
  • Asten – NWC heeft een punt overgehouden aan het thuisduel met De Valk. Een zeer matige eerste helft werd opgevolgd in een betere tweede, waarin de oranjehemden een 0-2 achterstand goedmaakten en dankzij twee treffers van Youri van Brussel alsnog een punt konden bijschrijven: 2-2.

    In het eerste kwartier was De Valk de betere ploeg en leunde NWC te ver achterover. Het eerste gevaarlijke schot op doel plofte meteen raak, via de voet van tweede klasse H-topschutter Joran Vermeulen. Zijn prachtige vrije trap vloog de kruising in waardoor De Valk de voorsprong greep: 0-1. NWC miste de flair en de creativiteit om het de gegroepeerd spelende gasten moeilijk te maken en creëerde erg weinig, op een redelijke kans voor Youri van Brussel na. Zijn kopbal belandde bij de tweede paal in het zijnet. De Valk had voor rust lichtelijk het betere van het spel, maar tot meer serieuze mogelijkheden kwam de nummer acht in 2H eigenlijk niet.

    Vijf minuten na rust was NWC nog steeds niet helemaal wakker. Een voorzet op maat van rechtsback Dion Vermeulen werd binnengelopen door Robin Smets, die ontglipte aan de Astense defensie: 0-2. Nog geen minuut later deed NWC echter alweer wat terug toen een volley van Youri van Brussel, op aangeven van Daan van Gansewinkel, via de vingertoppen van goalie Dennis Verhoeven én de paal het netje in rolde: 1-2. Die aansluitingstreffer van de NWC-clubtopscorer gaf de formatie van Mario Verlijsdonk eindelijk de spirit om wat agressiever, dwingender en opportunistischer te gaan voetballen. NWC drong De Valk terug op eigen helft en had voortdurend het initiatief, al bleef het oppassen voor de tegenaanval van de zeker niet onaardig spelende geelzwarten. In minuut 72 kreeg NWC loon naar werken toen Arne van Geffen slim zijn lichaam gebruikte in een persoonlijk duel en Van Brussel vervolgens alleen voor de keeper zette. De aanvaller bleef koeltjes en schoof de bal in de verre hoek: 2-2. De tweede helft was vele malen enerverender dan de eerste en eindelijk ontbrandde de wedstrijd. Enkele aardige aanvallen en voorzetten brachten De Valk wel aan het wankelen, maar eigenlijk bleef het serieuze Astense gevaar beperkt tot één grote mogelijkheid voor invaller Gijs Manders. De snelle jongeling werd gelanceerd door Van Geffen, maar zag zijn inzet een klein metertje voorlangs gaan. Het bleef bij 2-2 op sportpark ’t Root, wat over het algemeen een terechte uitslag is. NWC speelde een slechte eerste helft, maar herpakte zich na de thee en knokte zich naar een gelijkspel. De strijd om de tweede periodetitel duurt voort en wordt zondag hervat, als het al uitgespeelde Hilvaria op bezoek komt in de laatste thuiswedstrijd voor NWC dit seizoen.

     

    NWC

    2

    De Valk

    2

     

    Opstelling NWC
    Gijs Brüsewitz, Menno Janssen (87' Bram Verspeek), Leon van den Bosch (62' Gijs Manders), Martijn Henst, Ruud Leenen, Daan van Gansewinkel, Mark Bosch, Douwe Hurkmans (62' Martijn Ghielen), Robin Rijnders (87' Lex van Empel), Arne van Geffen en Youri van Brussel.

    Scoreverloop
    26'   0-1   Joran Vermeulen
    50'   0-2   Robin Smets
    51'   1-2   Youri van Brussel
    72'   2-2   Youri van Brussel

    Uitslagen tweede klasse H

    SV Valkenswaard

    -

    Rood-Wit V.

    1-3

    Hilvaria

    -

    Beerse Boys

    1-0

    NWC

    -

    De Valk

    2-2

    Oirschot Vooruit

    -

    Braakhuizen

    2-0

    Sparta’25

    -

    Marvilde

    5-1

  • Programma

    WedstrijddatumAanvangstijdThuisteamUitteam
    22 mei.14:30Beerse Boys 1Marvilde 1
    22 mei.14:30SV Valkenswaard 1Mierlo Hout 1
    22 mei.14:30Braakhuizen 1SV Someren 1
    22 mei.14:30Hilvaria 1De Valk 1
    22 mei.14:30Oirschot Vooruit 1RKVVO 1
    22 mei.14:30Sparta'25 1NWC 1
  • Stand

    PositieTeamGSGWGLVLVTPIMPT
    1Marvilde 12116325120051
    2Mierlo Hout 12112544629041
    3SV Someren 12111555125038
    4Oirschot Vooruit 12111464536037
    5Sparta'25 12110563834035
    6NWC 1229854735035
    7Rood Wit V 1229583840032
    8De Valk 1228684435030
    9Hilvaria 12173113143024
    10SV Valkenswaard 12174104847322
    11Braakhuizen 12144132447016
    12RKVVO 12141163171013
    13Beerse Boys 1212316215309
  • Stand periode 2

    PositieTeamGSGWGLVLVTPIMPT
    1Marvilde 197022414021
    2Mierlo Hout 196122112019
    3NWC 1105412411019
    4Sparta'25 19522189017
    5Rood Wit V 1105232222017
    6De Valk 1104422215016
    7SV Valkenswaard 194142823013
    8SV Someren 193332318012
    9Hilvaria 194051216012
    10Oirschot Vooruit 193241414011
    11Braakhuizen 1922592008
    12Beerse Boys 19108102603
    13RKVVO 1901893601
rfwbs-slide