• Asten – NWC heeft de eerste competitiehelft teleurstellend afgesloten, op eigen veld tegen het gelouterde SV Valkenswaard. De ploeg van coach Roel Nabuurs keek al binnen vijf minuten tegen een 0-2 achterstand aan en kon de schade door een gebrek aan stootkracht en creativiteit daarna niet meer repareren.

    De eerste de beste diepe bal van routinier Erik Schaeken was de aanleiding tot de vroege 0-1 voor de bezoekers. Sander van den Eijnde moest aan de noodrem trekken en legde zijn directe tegenstander neer, waarna aanvoerder Erwin Isbouts heel beheerst de terechte strafschop binnenschoot: 0-1. Nog geen vier minuten later verdubbelde Valkenswaard de score via de balvaardige Thom van de Donk, die NWC-doelman Gijs Brüsewitz omspeelde en simpel de 0-2 tegen de touwen schoot. NWC was totaal niet bij de les en maakte niet bepaald een scherpe indruk. In de wetenschap dat het maken van doelpunten dit seizoen niet gemakkelijk gaat, ging NWC een lastig verder verloop van de wedstrijd in.

    Voetballend was het heel redelijk wat de oranjehemden lieten zien, maar dat deed de thuisclub eigenlijk alleen tot het strafschopgebied van de tegenpartij. De eindpass ontbrak, maar het ontbeerde NWC ook aan stootkracht. Het spel werd daardoor te voorspelbaar en ondanks het vele balbezit stichtte NWC simpelweg te weinig gevaar voor het Valkenswaardse doel. Een treffer van de gasten werd nog wegens buitenspel geannuleerd en aan de overkant stuitte Jeroen van Deursen op de ervaren sluitpost Danilo Verus, die alert reageerde op de inzet van de Astense rechtsbuiten.

    Ook na rust kon NWC aanvallend weinig potten breken. Verus, die degelijk keepte, had nog wel een prima redding in huis op een vrije trap van Tijs van Tilburg. Namens Valkenswaard kwam het gevaar vooral van Mike van Dijk. Binnen twee minuten was hij dichtbij, maar Brüsewitz en later ook Douwe Hurkmans brachten redding voor NWC. Trainer Nabuurs wisselde al vroeg aanvallend, maar dat bracht niet het gewenste slotoffensief waarvan Valkenswaard aan het wankelen kwam. Een poging van Van Deursen, die ook nog een penalty claimde na vermeend hands aan Valkenswaard-kant, ging richting de korte hoek maar daar lag Verus al gestrekt. De wedstrijd kabbelde richting het einde en de toeschouwers hadden weinig moeite met het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Voskuil. Voor Valkenswaard een belangrijke driepunter, terwijl NWC voor de tweede week op rij met lege handen achterbleef. Dinsdagavond spelen de Astenaren dan écht de laatste wedstrijd van 2019, om 20.00 uur voor de beker thuis tegen derdeklasser FC Schadewijk uit Oss.

    Opstelling NWC
    Gijs Brüsewitz, Ruud Leenen, Leon van den Bosch (64’ Aziz Sabbar), Martijn Henst, Sander van den Eijnde (34’ Niels van Horne), Douwe Hurkmans (80’ Merijn van Brussel), Timo Janssen, Mark Bosch, Jeroen van Deursen, Sam Ockers en Tijs van Tilburg.

    Scoreverloop
    01’   0-1   Erwin Isbouts (strafschop)
    05’   0-2   Thom van de Donk

    Uitslagen tweede klasse F
    EFC - SV Someren (0-0)
    Marvilde - Rood-Wit Veldhoven (4-1)
    Oirschot Vooruit - Hilvaria (2-3)
    De Valk - Beerse Boys (2-1)
    NWC - SV Valkenswaard (0-2)
    Sparta'25 - RKVVO (afgelast)

  • Stand

    PositieTeamGSGWGLVLVTPT
    1EFC17125031941
    2Marvilde171043371934
    3Mierlo Hout17944512531
    4Sparta'2517935372930
    5RKVVO16817282525
    6De Valk17746252725
    7NWC17737242224
    8SV Someren16646242722
    9Oirschot Vooruit17719383622
    10SV Valkenswaard17719283022
    11Braakhuizen17629203520
    12Hilvaria16619264219
    13Beerse Boys183312254512
    14Rood Wit V17221315388
rfwbs-slide